data: 26.07 - 31.07.2016

Poznaj Małopolskę

Agroturystyka

Agroturystyka

Agroturystyka 

Turystyka na terenach wiejskich obejmuje agroturystykę i pobyty w gospodarstwach rolnych lub kwaterach noclegowych położonych na terenach wiejskich, imprezy folklorystyczne, produkty kuchni regionalnej, rzemiosło ludowe, tradycyjne życie w gospodarstwach rolnych oraz ekoturystykę. Tereny wiejskie regionu posiadają duży potencjał turystyczny dzięki, między innymi, bogatej i różnorodnej kulturze lokalnej, wytwarzanym na miejscu produktom tradycyjnym (kulinaria, rękodzieło) oraz walorom przyrodniczym i krajobrazowym bezpośredniego otoczenia. Małopolska ma bardzo dobrze rozwiniętą ofertę produktów opartych na tradycyjnych recepturach – zajmuje pierwsze miejsce w Polsce pod względem liczby produktów regionalnych zarejestrowanych w Unii Europejskiej (11 na 37 w kraju). Działalność agroturystyczna umożliwia pełniejsze wykorzystanie walorów i atrakcji turystycznych terenów wiejskich oraz stanowi wsparcie ekonomiczne gospodarstw rolnych i ludności wiejskiej. W Małopolsce funkcjonuje najwięcej w Polsce obiektów agroturystycznych, często skupionych wokół ofert tematycznych np. dla dzieci, seniorów, osób uprawiających hippikę, o tradycji uprawy winorośli i innych.


Agroturystyka.visitmalopolska.pl

Turystyka na terenach wiejskich obejmuje agroturystykę i pobyty w gospodarstwach rolnych lub kwaterach noclegowych położonych na terenach wiejskich, imprezy folklorystyczne, produkty kuchni regionalnej, rzemiosło ludowe, tradycyjne życie
w gospodarstwach rolnych oraz ekoturystykę. Tereny wiejskie regionu posiadają duży potencjał turystyczny dzięki, między innymi, bogatej i różnorodnej kulturze lokalnej, wytwarzanym na miejscu produktom tradycyjnym (kulinaria, rękodzieło) oraz walorom przyrodniczym i krajobrazowym bezpośredniego otoczenia. Małopolska ma bardzo dobrze rozwiniętą ofertę produktów opartych na tradycyjnych recepturach – zajmuje pierwsze miejsce w Polsce pod względem liczby produktów regionalnych zarejestrowanych w Unii Europejskiej (11 na 37 w kraju). Działalność agroturystyczna umożliwia pełniejsze wykorzystanie walorów i atrakcji turystycznych terenów wiejskich oraz stanowi wsparcie ekonomiczne gospodarstw rolnych i ludności wiejskiej. W Małopolsce funkcjonuje najwięcej w Polsce obiektów agroturystycznych, często skupionych wokół ofert tematycznych
np. dla dzieci, seniorów, osób uprawiających hippikę, o tradycji uprawy winorośli
i innych.

Turystyka na terenach wiejskich obejmuje agroturystykę i pobyty w gospodarstwach rolnych lub kwaterach noclegowych położonych na terenach wiejskich, imprezy folklorystyczne, degustację produktów kuchni regionalnej, rzemiosło ludowe, tradycyjne życie w gospodarstwach rolnych oraz ekoturystykę.

Tereny wiejskie Małopolski są atrakcyjne dla turystów dzięki, między innymi, bogatej i różnorodnej kulturze lokalnej, wytwarzanym na miejscu produktom (kulinaria, rękodzieło) oraz walorom przyrodniczym i krajobrazowym. Wiele oferowanych produktów przygotowywanych jest w oparciu o tradycyjne receptury – region zajmuje pierwsze miejsce w Polsce pod względem liczby produktów regionalnych zarejestrowanych w Unii Europejskiej (11 na 37 w kraju).

W Małopolsce jest najwięcej w Polsce obiektów agroturystycznych, często skupionych wokół ofert tematycznych np. dla dzieci, seniorów, osób uprawiających hippikę, o tradycji uprawy winorośli i innych.

 

Agroturystyka.visitmalopolska.pl http://www.visitmalopolska.pl/agroturystyka/Strony/main/main.aspx)

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Pozostając na tej stronie, wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookies.

Potwierdzam