data: 26.07 - 31.07.2016

Aktualności

Powrót

Księga Modlitwy Chorych wręczona papieżowi

2016-07-31


Podczas Mszy Posłania po procesji wejścia młodzi wręczyli papieżowi dwie księgi L4 - efekt projektu, w którym uczestniczyli chorzy, ofiarowując swoje cierpienie Bogu.

Wśród wręczających byli dziennikarze z Departamentu Komunikacji KO ŚDM – Małgorzata Gadomska i Michał Kłosowski. W projekcie wzięło udział około 2000 tysięcy osób z całego świata. Na miesiąc przed śmiercią swój wpis pozostawił tam również Maciej Cieśla, grafik Departamentu Komunikcji ŚDM, autor identyfikacji graficznej oraz ornatów przygotowanych na Światowe Dni Młodzieży.

- Czułam radość, spokój i obecność Boga - mówi Małgorzata Gadomska. - Nigdy nie sądziłam, że spotka mnie taki zaszczyt. Nieznane są drogi Pana – dodaje.

Projekt jest inspirowany działaniem Jana Pawła II, który przed każdym wymagającym zadaniem, jakie Pan Bóg przed nim stawiał, prosił o modlitwę osoby chore. Podobnie uczynili organizatorzy Światowych Dni Młodzieży w Krakowie, bo ŚDM to wydarzenie wymagające duchowego wsparcia wszystkich członków Kościoła.
W ramach projektu chorzy w każdym wieku otrzymali listy z prośbą o modlitwę i ofiarę w intencji ŚDM. Roznosili je młodzi wolontariusze zaangażowani w przygotowania do ŚDM w swoich parafiach. Poza duchowym wymiarem projektu organizatorzy mieli nadzieję, że efektem tej akcji będzie powstanie przy parafiach grup młodych opiekujących się chorymi systematycznie.

Nazwiska wszystkich chorych, którzy brali udział w projekcie i zdecydowali się przesłać swoje dane do Biura ŚDM, znalazły się w księdze, która została przekazana Ojcu Świętemu.


Fot. Marcin Mazur

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Pozostając na tej stronie, wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookies.

Potwierdzam