data: 26.07 - 31.07.2016

Poznaj Małopolskę

Wadowice

Wadowice

23 lipca o 11.przybędzie do Domu Rodzinnego Jana Pawła II w Wadowicach Kardynał Mario Aurelio Poli - arcybiskup Buenos Aires.

1.25 lipca odbędziesię prezentacja książki Franco Bucarellego "Pamiatki cierpienia Jana Pawła II". Jest to siódma książka Franco Bucarellego ukazująca się na polskim rynku wydawniczym. Włoski watykanista wraca w niej do zamachu na Jana Pawła II, by po trzydziestu pięciu latach pogłębić niektóre wątki tej tajemniczej i coraz bardziej zapominanej historii. Pretekstem są skuteczne starania, jakie Autor podjął w Rzymie dla odszukania kilku przedmiotów o wielkim znaczeniu dla historii życia św. JanaPawła II – wyposażenia pokoju szpitalnego z polikliniki Gemelli,pistoletu, z którego do Papieża strzelał Ali Agca i garnituru żandarma, który pełnił wtedy służbę na placu św. Piotra (wszystkie te eksponaty można oglądać w Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach). Autor pokazuje, że nie tylko same owe przedmioty mają niezwykle ciekawą historię, ale także proces ich pozyskiwania dla muzeum może być pasjonującą przygodą dla wytrawnego dziennikarza.

2.W czasie ŚDM nasze Muzeum odwiedzą liczne interesujące grupy z całego świata,będzie np. prezydent Panamy z Pierwszą Damą


http://www.krakow2016.com/wadowice-pielgrzymi-tlumnie-odwiedzaja-dom-rodzinny-jana-pawla-ii

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Pozostając na tej stronie, wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookies.

Potwierdzam