data: 26.07 - 31.07.2016

Aktualności

Powrót

Konkurs „Moje ŚDM” rozstrzygnięty!

2017-01-06 / News


6 stycznia, w Święto Trzech Króli, poznaliśmy zwycięzców konkursu „Moje ŚDM” organizowanego przez Archidiecezję Krakowską we współpracy z Telewizją Polską oraz Wojewodą Małopolskim. 

Konkurs pod patronatem Prezes Rady Ministrów, Beaty Szydło, i Metropolity Krakowskiego, Stanisława Kardynała Dziwisza, adresowany był do wszystkich, którym bliskie były wydarzenia tegorocznych Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016. 

– Zaskoczyło nas zainteresowanie, jakim cieszył się konkurs – mówi Małgorzata Gadomska, zajmująca się obsługą techniczną konkursu – Nie spodziewaliśmy się aż takiej frekwencji.

Do konkursu zostało zgłoszonych ponad 130 filmów. – Kreatywność i różnorodność w podejściu do tematu była wprost niezwykła – tłumaczy Anna Chmura, pomysłodawczyni konkursu. – Trzeba podkreślić zwłaszcza zróżnicowanie form i sposobu ujęcia tematyki - dodaje. 

W konkursie brali udział uczestnicy Światowych Dni Młodzieży z Polski, świeccy i duchowni a także pielgrzymi z zagranicy.  - Pozytywnie zaskoczył nas udział najmłodszych uczestników wydarzeń, którzy przez cały czas trwania Światowych Dni Młodzieży tworzyli doskonałe reportaże – komentuje Gadomska – Efekty konkursu nas nie zawiodły, otrzymaliśmy ogromną bazę żywego i szczerego materiału filmowego, zapisu ludzkich wrażeń, których nie zobaczymy w mediach tradycyjnych. 

Jury nagrodziło trzy filmy: 

Główna nagroda, wyjazd na Światowe Dni Młodzieży 2019 w Panamie, trafiła do Jakuba Stoszka, którego praca została nagrodzona m.in. za umiejętne uchwycenie emocji i przeżyć pielgrzymów, uczestniczących w spotkaniu z Papieżem. 

Drugie miejsce zajął Łukasz Krasny, którego jury doceniło m.in. za wysoką jakość przekazu i dostosowanie formy do treści. Krasny będzie miał możliwość zrealizowania reportażu na antenie TVP 3 Kraków.

Trzecie miejsce przypadło Justynie Rogalskiej, której film nagrodzono m.in. za spójność przekazu i troskę o wartości. Otrzyma aparat fotograficzny Nikon COOLPIX. 


Wszystkie nadesłane wideo można oglądać na stronie www.mojesdm.krakow2016.com


Michał Kłosowski

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Pozostając na tej stronie, wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookies.

Potwierdzam