data: 26.07 - 31.07.2016

Logo ŚDM

Wymodlona wena


Okoliczności powstania logotypu są niezwykłe. Będąc w Watykanie na kanonizacji Jana Pawła II i Jana XXIII, Monika Rybczyńska modliła się przed grobem polskiego papieża słowami: „Ojcze Święty, potrzebuję weny. Jeśli Bóg chce, proszę wyproś mi ją".
 - To była konkretna modlitwa. I odpowiedź też była konkretna. Wieczorem wysłałam gotowy szkic do Warszawy – wspomina autorka.

Co dziś Monika, „dziewczyna od logo”, radzi przyszłym uczestnikom ŚDM?
„Przyjeżdżajcie! Na ŚDM można doładować akumulatory. Moje palą się do dzisiaj. Na ołtarzu na Copacabanie ofiarowałam swoje życie Panu Jezusowi – mówię to pierwszy raz publicznie. Do dzisiaj chcę za to dziękować i służyć”


Monika Rybczyńska, autorka LOGO ŚDM

Logotyp ŚDM Kraków 2016 miał jeszcze jednego dobrego ducha, czuwającego nad jego kształtem – Emilię Pyzę, wówczas 26-letnią absolwentkę warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Po tym, jak ważnym doświadczeniem był dla niej udział w ŚDM w Kolonii (2005), chciała zrobić coś dla Światowych Dni Młodzieży. – Największym odkryciem w tym spotkaniu było dla mnie doświadczenie Kościoła młodego, uśmiechniętego, Kościoła o różnych twarzach, milionów ludzi wspólnie zginających kolana przed Krzyżem – wspomina Emilia. Zobaczyła potencjał w pomyśle na logo i zgodziła się dołożyć również swoje talenty, które otrzymała od Boga.

Emilia ceni logotyp za lekkość, z jaką przekazuje kluczowe dla chrześcijan treści, iż „Zbawienie, które wypływa z Krzyża obejmuje nas wszystkich i obmywa wszystko, co w nas niedoskonałe, swoim nieskończonym Miłosierdziem”.Znak graficzny oraz całość identyfikacji wizualnej Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016 podlega ochronie prawnej:

1. Wyłączne prawa autorskie do logo posiada Archidiecezja Krakowska.

2. Archidiecezja udziela zgody osobom prawnym Kościoła Katolickiego na bezpłatne wykorzystanie logo w następującym zakresie:

- umieszczenie logo w materiałach informujących o ŚDM 2016 na takich nośnikach jak foldery, ulotki, broszury, plakaty, banery, strony internetowe oraz inne nośniki,

- umieszczenie logo w materiałach o charakterze duszpasterskim, wykorzystywanych w ramach przygotowań duchowych do ŚDM

- umieszczenie logo w materiałach promocyjnych ŚDM 2016, w tym w szczególności na plakatach, banerach, koszulkach, czapkach, kubkach i innych

nośnikach, z wyłączeniem prawa do komercyjnego wykorzystania.

3. Podmioty kościelne nie są upoważnione do udzielania sublicencji na korzystanie z logo na rzecz podmiotów trzecich.

Podmioty kościelne nie są upoważnione do sprzedaży produktów z logo. Zabrania się ponadto rozpowszechniania produktów z logo zawierających inne znaki handlowe.

4. Korzystanie z logo przez podmioty kościelne w innych celach niż powyższe wymaga uzyskania licencji.

5. Podmioty inne niż kościelne osoby prawne mogą korzystać z logo wyłącznie na podstawie odrębnej zgody bądź licencji na korzystanie

6. Podmiotem uprawnionym przez Archidiecezję do udzielania licencji jest spółka ŚDM 2016

7. Niniejszy regulamin nie narusza praw do korzystania z logo, zastrzeżonych dla Papieskiej Rady ds. Świeckich.


W sprawach związanych z licencją na użycie logo prosimy pisać na adres: logo @ krakow2016.com

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Pozostając na tej stronie, wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookies.

Potwierdzam