data: 26.07 - 31.07.2016

Miasto Świętych

Kraków – Miasto Świętych
 

Kraków znany jest przede wszystkim ze Świętych! Czy na pewno? Niestety nie... Słynie głównie z licznych zabytków i dziedzictwa kulturowego. Dlaczego by tego nie zmienić?
 

Światowe Dni Młodzieży są doskonałą okazją do poznania ducha tego miasta przez pryzmat Osób Wyjątkowych, a kiedyś podobnych do nas - młodych ciałem i duchem. Wielu z nich – tak jak królowa Jadwiga - żyło tu przed wiekami, ale niektórzy święci wiedli tu swoje święte życie całkiem niedawno. Wielu z nich przeżywało młodość w Krakowie. Spacerowali w zadumie, radości, śpieszyli się do swoich spraw, spotykali ze znajomymi, przemierzając te same ulice Starego Miasta, którymi miliony młodych chrześcijan będzie chodziło już niedługo, w lipcu 2016 roku.  
 
Święci krakowscy – bo o nich mowa – chcą towarzyszyć Wam w przeżywaniu tego wyjątkowego lipcowego czasu radości w Duchu i refleksji nad sobą. Spośród zacnego grona studenci Krakowa wybrali dla Was 12 świętychKażdy z nich rezerwuje czas tylko dla Was od rana do wieczora. Od poniedziałku do niedzieli. Będą czekać w 12 miejscach na terenie Krakowa. Przez ponad 2 tygodnie zawsze gotowi na rozmowę i wspólną modlitwę w waszych intencjach.

Do tej misji zaangażowali swoich „Aniołów Stróżów”, którzy z radością będą pośredniczyć w Waszym spotkaniu. Otrzymacie od nich odpowiednią „wizytówkę z namiarami” na konkretnego Świętego, by po zakończeniu Światowych Dni Młodzieży umożliwić Wam kontakt z Nim „sam na sam”. Chcemy, by była to szczególna pamiątka tego wydarzenia.
 
Podczas comiesięcznych spotkań w ramach Rekolekcji „Dla nas i całego świata” w krakowskich Łagiewnikach będziemy odsłaniać poszczególne sylwetki wybranych Świętych.
 


MAPA_miastoswietych.pdf pdf 884.18 KB 07-07-2016 Pobierz
Ktorzy_swici_przyjad_na_SDM.pdf pdf 327.79 KB 26-07-2016 Pobierz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Pozostając na tej stronie, wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookies.

Potwierdzam