data: 26.07 - 31.07.2016

Aktualności

Powrót

Znamy datę Światowych Dni Młodzieży w Panamie!

2017-01-20 / News


Światowe Dni Młodzieży Panama 2019 odbęda się 22-27.01.2019 roku, ogłoszono podczas konferencji prasowej, która odbyła się w piątek, 20 stycznia, w Archidiecezji Panama. 

Jak poinformowano, Światowe Dni Młodzieży w Panamie odbędą się w dniach 22-27.01.2019 roku. Nietypowy termin spotkania przypadający na pierwszy kwartał 2019 roku związany jest z klimatem Panamy, własnie w tym czasie w kraju jest lato, a młodzież przebywa na wakacjach. - Wybrane daty spotkania to 22 do 27 stycznia 2019 r. - termin przypadający w środku pory letniej, co pozwoli zagwarantować w naszym regionie najlepsze warunki klimatyczne do zorganizowania tego światowego spotkania młodych ludzi. - mówił podczas konferencji prasowej arcybiskup Panamy Jose Domingo Ulloa Mendieta, przewodniczący lokalnego Komitetu Organizacyjnego ŚDM. 

Podczas ŚDM w Krakowie Papież Franciszek ogłosił Panamę jako kolejne miejsce spotkania młodych ludzi z całego świata w 2019 roku. Znane jest również hasło ŚDM 2019: „Oto ja służebnica Pańska, niech mi się stanie według słowa Twego” (Łk 1,38). 

- Ustalając datę tego Światowego Dnia Młodzieży, rozważano wiele możliwości. Ostatecznie o wyborze zadecydowały względy klimatyczne. Jesteśmy świadomi, że w niektórych krajach wybrany termin nie przypadnie w miesiącach wakacyjnych, ale jesteśmy przekonani, że nie przeszkodzi to tysiącom młodych ludzi z różnych kontynentów w przyjeździe do Panamy aby, wraz z następcą św. Piotra i trzymając rękę Maryi naszej Matki, spotkać się z Jezusem Chrystusem. - dodawał arcybiskup Panamy.

Trwają również prace mające wyłonić miejsca Wydarzeń Centralnych. Pod uwagę brane są dwa – bulwar znajdujący się nad Zatoką Panamską o nazwie Cinta Costera oraz Howard, dawna amerykańska baza lotnicza. - Modlimy się i pracujemy, aby uczynić Światowe Dni Młodzieży odnawiającym przesłaniem dla Kościoła katolickiego i całego świata. - zakończył swoje wystąpienie przewodniczący Komitetu Organizacyjnego. 

mk/zs/episkopat.pl

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Pozostając na tej stronie, wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookies.

Potwierdzam